В Україну везуть пігулки від COVID-19, але не для всіх: кому будуть доступні (відео)

Препарат на 300 тисяч курсів доставлять до нашої країни найближчими днями.

Препарат на 300 тисяч курсів доставлять до України найближчими днями, кажуть у МОЗ. Таблетки розвезуть лікарнями. Призначати її можуть сімейні лікарі. І видаватимуть безкоштовно.

 

Перша партія пігулок проти коронавірусу прибуде в Україну вже зовсім скоро. Це американський препарат, він блокує фермент, який відтворює генетичний код коронавірусу. Ліки довели свою ефективність проти всіх штамів COVID-19, зокрема і “Дельти”.

Препаратом уже лікують ковід у Великій Британії та Сполучених Штатах. Але приймати його можна далеко не всім. Отже, кому призначатимуть? Наша Дар’я Сметанко дізналася у лікаря найбільшої американської клініки.

Препарат, включаючись у РНК, створює у ній помилки. І вірус створює багато помилок і, зрештою, не розмножується. Таблетки “Молнупіравір” розробили у Сполучених Штатах минулого року.

Кому будуть доступні пігулки від коронавірусу
Першими країнами, що схвалили та закупили препарат, були Великобританія та Сполучені Штати Америки. Постачання очікують Італія, Австралія та Україна. Пігулки кілька днів тому в Україні дозволили для екстреного використання. Препарат зможуть отримати люди старше 60 і ті, хто в зоні ризику : мають зайву вагу, діабет та хвороби серця.

Чтайте також:  Українські медики вже відлетіли до Італії боротися с коронавірусом, також країні надішлють дезінфектори

“Цей препарат має бути застосований виключно для людей з легким перебігом якомога раніше після виявлення захворювання. Тоді він виявляє свою ефективність. Приймається протягом 5 днів і запобігає переходу пацієнта з легкого ступеня тяжкості захворювання до середнього та тяжкого”, – розповів перший заступник. Міністра охорони здоров’я України Олександра Комарида.

Ефективність пігулок невелика – 30%. І менше, ніж аналогічний препарат – Pfizer, що становить 90%.

Що говорить лікар із США
Кореспондентові “Сегодня” вдалося ексклюзивно поспілкуватися з лікарем найбільшої клініки Сполучених Штатів Кітом Ермітейджем. За його словами, навіть незважаючи на невисоку ефективність пігулки, вона може врятувати життя. Лікує від усіх штамів, у тому числі і “Омікрону”.

“Омікрон” має більш м’яку течію, ніж інші варіанти. Але незважаючи на це, люди із зони ризику можуть сильно захворіти. І ми неодмінно використовуємо ці ліки для тих, хто отримав позитивний тест на ковід протягом перших днів. Препарат ефективніший, якщо його почали приймати через кілька днів після діагностування хвороби. Так, є й ті, кому ці ліки протипоказані”, – розповів Кіт Ермітейдж, лікар-інфекціоніст та медичний директор University Hospitals Roe Green Center for Travel Medicine & Global Health.

Чтайте також:  COVID-19 нікуди не зник: кількість нових випадків за день становить близько п'яти тисяч

Кому не можна приймати пігулки
Як розповів лікар-імунолог Андрій Волянський, їх не рекомендується приймати вагітним, дітям та підліткам до 18 років, оскільки препарат може впливати на зростання кісткової та хрящової тканини.