Анджей Дуда пообіцяв зробити все, щоб наша країна стала членом ЄС.
Подія: Сьогодні, 22 травня, до України завітав президент сусідньої Польщі Анджей Дуда і виступив у Раді. Депутати зустрічали президента оваціями, дякуючи за щиру підтримку і допомогу, яку Польща надає українському народові.
Деталі і коментарі: Анджей Дуда став першим іноземним лідером, який особисто виступив у парламенті України після повномасштабного вторгнення росії. Президент Польщі розпочав свій виступ словами українського гімну: “Ще не вмерла України ні слава ні воля, ще нам, браття-українці, усміхнеться доля”. Він наголосив, що Україна — це захисник великої європейської родини. “Я не заспокоюся, поки Україна не стане повноправним членом ЄС, адже Україна — це обличчя Європи! Жодні звірства не змусять українців стати на коліна”, — сказав президент Польщі. Дуда також цитував Франка “про дух, що тіло рве до бою”, дякував Збройним силам України за захист Європи, заявивши, що героїчна оборона Маріуполя назавжди увійде в історію. Він зауважив: після вчиненого росією у Бучі, Бородянці, Маріуполі, ніхто не може мати з нею жодних справ. За словами Дуди, росія має заплатити за те, що руйнує. Депутати неодноразово переривали його виступ оваціями, а слова, що Польща підтримує українську боротьбу проти агресора і прихистила наших дітей, зустріли вигуками “браво”. “Ви — українці. Ви — не біженці. Ви — наші гості”, — наголосив Дуда, додавши, що ніхто не зможе порушити нашу єдність — “ні вороже налаштовані політики, ні іноземні агенти, ні журі на Євробаченні”.
У парламенті також був присутній глава української держави. Президент Володимир Зеленський подякував Анджею Дуді та усій Польщі за те, що Україні надається військова і братерська допомога. Він говорив про побудову нової українсько-польської історії на фоні російського вторгнення, де всі суперечності між нашими народами залишилися в минулому. Український президент поінформував, що Польща прийняла рішення прирівняти українських біженців у правах з громадянами Польщі. “Враховуючи, що мова йде про 2-3 мільйони громадян, це далеко не символічний жест з боку братньої Польщі. Щоправда, президент України кілька разів наголосив, що українці перебуватимуть на території Польщі тимчасово. Разом з тим, на думку нашого президента, такий величний і складний жест в сторону українців заслуговує на більше, ніж слова вдячності. Тому Україна шляхом прийняття окремого закону введе дзеркальні правила для громадян Польщі”, — написав у Facebook нардеп Богдан Яременко.
Постійна представниця парламенту у Конституційному суді Ольга Совгиря вже повідомила у Telegram, що Зеленський внесе до Ради законопроект про особливий правовий статус громадян Польщі в Україні.