Верховна Рада заборонила примусово стягувати борги за комуналку під час війни

Верховна Рада України підтримала заборону на примусове стягнення боргів за комунальні послуги в період воєнного стану. Відповідний законопроект №7531 отримав голоси 287 народних обранців.

Авторами гучного законопроекту виступили депутати Олександр Бакумов, Андрій Костін, Тарас Батенко, Сергій Власенко, Павло Бакунець, Андрій Пузійчук, Тетяна Плачкова, Олексій Кузнєцов, Олексій Демченко, Олена Шуляк, Іван Калаур, Сергій Вельможний.

Верховна Рада України у першому читанні заборонила стягувати заборгованість за комуналку з українців, які не сплачують за послуги під час війни. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Законопроект пропонує зупинити у кризових умовах примусове виконання рішень про стягнення боргів за комуналку з фізичних осіб. Раніше зазначена норма діяла щодо підприємств ОПК, військових частин, органів військового управління, вишів, організацій та установ ЗСУ.

Раніше стало відомо, що українцям не нараховуватимуть комунальні платежі, якщо вони понад 30 днів відсутні у квартирі чи будинку. Однак це потрібно підтвердити документально.

Чтайте також:  Харківська «Біолік» подала заявку на реєстрацію в Україні російської вакцини