“Тепер без цього ніяк”: українцям змінили правила перетину кордону з Польщею

Перетинаючи кордон з Польщею, громадяни України мають під час паспортного контролю показати особистий документ у польському додатку diia.pl.

Як інформує “biz.today.ua”, ця вимога поширюється на українців, які вже набули у Польщі статусу PESEL UKR і не хочуть її втратити.

Як відомо, з нового року Польща суворо почала регулювати термін перебування українських біженців за межами країни. Виїжджати з Польщі дозволено не більше ніж на 30 днів, інакше статус тимчасового захисту, а разом із ним усі пільги анулюються.

PESEL UKR – це документ, що дає можливість перебування у Польщі терміном на 18 місяців з можливістю виїхати з країни на строк до 30 днів. Він дозволяє біженцям отримувати соціальні виплати, користуватися державними медичними послугами, офіційно працювати та навчатися у Польші.

Раніше оформлення PESEL залишали на розсуд українців, проте з 2023 року реєстрація та отримання номера PESEL UKR стали обов’язковими.

Чтайте також:  Дається доба: як проходить призов резервістів і чи можуть забрати насильно

Документ Diia.pl доступний у мобільному додатку mObywatel. Після створення електронного документа ви зможете показати його прикордоннику та спокійно перетнути кордон.

Якщо не повідомити прикордонників про статус тимчасового захисту та не пред’явити електронний документ, вас не внесуть до спеціальних реєстрів – як результат ви втратите і свій статус, і соціальні пільги та виплати.

Згідно з польським законодавством, створити цифровий документ у польському аналогу “Дії” можуть діти віком від 13 років. Якщо дитина молодша, на кордоні її батьки повинні показати прикордонникам закордонний паспорт або інший документ, з яким дитина перетнула кордон після 24 лютого, та PESEL UKR.