Штраф від 510 грн: водіям нагадали, чого не можна робити за кермом

Це тільки якщо нічого не трапилось у дорозі, доведеться віддати 510 гривень.

Для всіх наших дорогих читачів, які стосуються водіння авто, є дуже важливе нагадування про те, як повинен поводитися водій під час керування транспортним засобом.

В Україні правила дорожнього руху прямо забороняють розмовляти водієві мобільним телефоном за кермом. Водії, які не дотримуються цих правил, наражають на небезпеку не тільки себе, але ще й пасажирів, а також пішоходів.

У ПДР у пункті 2.9д йдеться про заборону тримання телефону в руках під час руху авто. Про це українським водіям нагадали в одному із Сервісних центрів МВС.

За таку звичку можна отримати штраф у розмірі 510 гривень. Якщо ж телефонна розмова стала причиною ДТП, штраф збільшиться до 1445 грн.

А ще в такому випадку можна позбутися посвідчення водія (терміном від 6 до 12 місяців). Також посвідчення водія можуть бути вилучені до моменту судового засідання та вироку після розгляду справи. У такому разі керувати автомобілем можна із тимчасовим талоном.

Чтайте також:  Прикордонна служба пояснила правила перетину кордону у 2021 році

Однак законом і правилами все ж таки дозволяється користуватися навушниками, що дозволяють здійснювати короткі розмови у разі крайньої необхідності. Також в авто може бути система гучного зв’язку, тобто, коли водій може говорити по телефону без використання рук.