“МВС ще більше посилить контроль за водіями”: що відбувається і за ким планують стежити ретельніше?

МВС України планує незабаром ще більше посилити контроль за тим, як водії дотримуються швидкісного режиму. Про це в ефірі телемарафону розповів заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко.

Як інформує “biz.today.ua”, за його словами, у березні 2024 року на українських дорогах з’являться 50 нових камер автофіксації порушень ПДР. Ці системи в автоматичному режимі фіксують автомобілі, які їдуть із порушенням швидкості. Потім водії-порушники отримують постанови про штраф за перевищення швидкості.

Тимченко не уточнив, у яких саме містах та регіонах нашої країни з’являться у березні 50 нових камер автофіксації порушень ПДР. Судячи з кількості камер, їх встановлять у багатьох містах та регіонах України.

Нагадаємо, камери автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху в Україні з’явилися у 2020 році. Очікувалося, що вони не лише допоможуть залучити нові грошові надходження до державного бюджету, а й допоможуть знизити кількість ДТП. Проте, ці системи не виявилися панацеєю від ДТП, які відбуваються через перевищення водіями швидкості. Так, з січня до жовтня 2021 року на українських дорогах зареєстрували 154 480 дорожніх аварій, що на 14% більше, ніж за такий же період 2020 року.

Чтайте також:  Для підтримки виплат тисячі від Зеленського в Україні запрацюють 100 офлайн-центрів

МВС планує ще більше посилити контроль за водіями
МВС планує ще більше посилити контроль за водіями

Втім, без камер автоматичної фіксації порушень ПДР становище на українських дорогах може сильно погіршитися. Це стало очевидним у 2022 році. У лютому 2022 року після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ відключили всі камери автоматичної фіксації порушень ПДР (з метою безпеки). Але вже у травні 2022 року ці системи знову почали включати (після того, як у країні покращилася безпека). На дорогах стало більше ДТП, які відбуваються з вини водіїв, що перевищують швидкість. Тому камери автоматичної фіксації знову вирішили увімкнути.

Камери автофіксації фіксують лише автомобілі, які перевищують швидкісний режим. Раніше представники МВС говорили, що ці системи зможуть також фіксувати проїзд на червоний сигнал світлофора та проїзд смугою руху громадського транспорту. Але поки що їх функціонал не розширили.

Чтайте також:  Після закінчення війни російські окупанти відновлюватимуть зруйновану інфраструктуру України - МВС

На початку 2022 року на українських дорогах з’явилися тестові так звані “фантомні” поліцейські патрулі (на кросоверах Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків). Вони мали під час руху вимірювати швидкість зустрічних та попутних автомобілів. Але після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських військ “фантомні” патрулі забрали з доріг.