Як часто треба мити голову, щоб не випадало волосся: трихолог здивувала відповіддю

Трихолог пояснила, скільки разів на тиждень треба мити голову, щоб не нашкодити своєму волоссю.

Багато людей і дня не можуть прожити без миття голови, тому що у них волосся дуже швидко стає масним, а частина людей миє голову один або два рази на тиждень. Нерідко люди пов’язують частоту миття голови з проблемою випадіння волосся. При цьому частина людей впевнені, що якщо частіше мити голову, то й більша кількість волосся випадатиме.

Консультант-трихолог з Массачусетського технологічного інституту Саманта Стюарт пояснила, чи пов’язані ці два процеси і чи справді те, скільки разів на тиждень ви миєте волосся, впливає на його випадіння, пише The Mirror.

За словами Стюарт, частота миття волосся та її вплив на випадання волосся сильно залежать від таких факторів, як тип шкіри голови, тип волосся, стан волосся і спосіб життя.

Чтайте також:  Догляд за волоссям влітку: важливі правила і нюанси

Вона зазначила, що якщо людина страждає від сильного випадіння волосся, то проблема криється у першу чергу не в частоті його миття, а в інших причинах. У такому разі те, наскільки часто ви миєте голову, не вплине на погіршення чи полегшення проблеми.

Трихолог пояснила, чому людям, які рідше миють голову, може здаватися, нібито у них більше випадає волосся.

“Якщо ви зазвичай миєте голову щодня або через день і зменшуєте це до одного разу на тиждень, це фактично призведе до збільшення втрати волосся (за раз під час миття – ред.). Причиною цього є щоденне випадання волосся, незалежно від того, що ми з ним робимо. Волоски залишаються закріпленими у волосяних фолікулах, доки ми їх не розчісуємо, миємо або вони не вивільняються з фолікула. Отже, чим довший інтервал між миттям, тим більше волосся накопичується”, – зазначила Саманта Стюарт.

Чтайте також:  Ще заразніший і агресивніший, ніж "Дельта": зафіксовано новий штам коронавірусу

Тобто якщо ми частіше миємо голову, то нам здається, що у нас випадає небагато волосся під час миття. Якщо ж ми будемо мити голову рідше, то під час цієї процедури випаде та кількість волосся, яка накопичилася за кілька днів, поки ми не мили голову. І тому може здаватися, нібито випадіння посилилося.

Стюарт наголосила, що немає прямого зв’язку між частотою миття волосся та рівнем його випадіння, не враховуючи різні інші фактори, які можуть сприяти випаданню волосся, такі як генетика, гормональні зміни, дієта, стрес і методи догляду за волоссям.

“Важливо мити волосся так часто, як це необхідно, це гарантує, що мікробіом шкіри голови залишається збалансованим, а волосся отримує догляд та зволоження, необхідні для підтримки здоров’я”, – зазначила трихолог.