“Повістки одержать 25-річні чоловіки у цих місцях, зміни мобілізації приголомшили всіх”: ТЦК і скасування відстрочки

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про зменшення призовного віку з 27 до 25 років. Проте чоловіки, котрі досягли цього віку, але не отримали повістки, можуть не приходити самостійно до ТЦК та СП – натомість зобов’язані це зробити вже після отримання повістки. Деяка категорія військовозобов’язаних може отримати відстрочку від служби.

Як інформує “Апостроф”, про це розповіла адвокатка Марина Бекало.

Кому чекати повістку

Вона вказала на те, що з огляду на зменшення віку військовозобов’язаних осіб до 25 років, чоловікам, що досягли цього показника, варто очікувати на повістку від Територіального центру комплектування та соціальної підтримки для того, щоб ТЦК та СП взяли їх на військовий облік військовозобов’язаних осіб. Також варто очікувати на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). У випадку, якщо чоловік не має жодних підстав для відстрочки від служби – він підлягатиме призову.

Чтайте також:  Путін не відмовився від плану повного захоплення України: США дізналися, що задумав кривавий "фюрер"

ТЦК та СП: йти чи ні

З’явитися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки варто у випадку, якщо чоловік отримав повістку про виклик до ТЦК. Натомість самостійно відвідувати центр комплектування всім чоловікам, котрі досягли 25 років, немає потреби. Стосовно цього Марина Бекало зауважує:

“Нагадую, повістка може бути вручена як особисто, так і через роботодавця або заклад освіти”.

Хто може уникнути призову

Наразі законопроєкт про мобілізацію №10449 ще остаточно не ухвалений, проте підстави для отримання відстрочки залишаються незмінними. Зокрема, військовозобов’язані можуть уникнути загальної мобілізації на військову службу за таких умов:

інвалідність або якщо ВЛК визначить чоловіка тимчасово непридатними;

студенти, аспіранти та викладачі закладів освіти, які працюють на ставку 0,75% (крім того, викладачі зі вченим званням мають право на відстрочку незалежно від ставки);

Чтайте також:  Надзвичайний стан в Україні, термінове звернення Зеленського і розкол у "Слузі народу"

військовозобов’язані, які самостійно займаються вихованням неповнолітніх дітей до 18 років або мають трьох і більше дітей;

усиновителі та опікуни дітей;

заброньовані підприємством критичної інфраструктури військовозобов’язані;

військовозобов’язані, які мають дружину, батьків або батьків дружини з інвалідністю І або ІІ групи (за умови відсутності інших осіб, які мають їх утримувати відповідно до закону).