У липні є ризик залишитись без пенсії: важливе попередження

Вам потрібно терміново це виправити

Українська пенсійна система постійно оновлюється, тому важливо бути в курсі останніх змін, щоб не втратити виплати. Пенсійний фонд України (ПФУ) оприлюднив перелік причин, через які пенсію можуть урізати або припинити виплачувати. Ознайомлення з цим списком та своєчасне реагування на певні події у житті допоможе вам уникнути неприємних сюрпризів.

Детальніше про те, хто в липні може втратити пенсійні виплати, інформує 24 Канал.

Отже, коли пенсіонерам можуть урізати або припинити виплату пенсії?
Неповідомлення про зміни у житті:

Пенсіонери зобов’язані протягом 10 днів повідомляти ПФУ про будь-які зміни у своєму житті, які можуть вплинути на розмір або виплату пенсії. Це стосується таких подій, як:

Виїзд на постійне місце проживання за кордон.
Оновлення документів (зміна паспорта).
Зміна даних, важливих для нарахування пенсії (прізвища, адреси).
Працевлаштування.
Звільнення з роботи.
Зміна місця реєстрації.
Зміна чи припинення дії певного статусу (наприклад, інвалідності).
Несвоєчасне інформування ПФУ про такі зміни може призвести до штрафних санкцій.

Чтайте також:  "Повія ти, трах**а": у Варшаві агресивна жінка облаяла українку через хліб (відео)

Незаконне отримання виплат:

У разі виявлення фактів незаконного отримання пенсії (наприклад, шляхом надання неправдивої інформації), ПФУ має право припинити виплату та стягнути надмірно виплачені кошти. Пенсіонери можуть повернути переплату добровільно, або ж до них буде застосовано примусові заходи стягнення. Згідно з чинним законодавством, ПФУ може відраховувати до 20% від щомісячної пенсії для відшкодування фінансових втрат.

Працевлаштування:

Деякі категорії пенсіонерів, наприклад, ті, які отримують пенсію за інвалідністю, можуть втратити право на виплати у разі працевлаштування. Тому перед виходом на роботу важливо проконсультуватися з ПФУ, щоб дізнатися, чи вплине це на вашу пенсію.

Знання своїх прав та обов’язків допоможе вам захистити свої інтереси та уникнути проблем з виплатою пенсії. У разі виникнення будь-яких питань звертайтеся до ПФУ за консультацією.