Про повістку можете не турбуватися: стало відомо, кого в листопаді ТЦК обійдуть стороною – категорії

Ці винятки покликані допомогти у дотриманні прав та потреб різних груп населення, які з тих чи інших причин не можуть бути примусово покликані на фронт

В умовах мобілізації в Україні чимало чоловіків цікавляться, чи потрапляють вони під обов’язковий заклик. Згідно з українським законодавством, далеко не всі підлягають мобілізації: існує перелік категорій громадян, які мають право на відстрочення чи звільнення від обов’язкової служби у Збройних Силах.

Детальніше про те, кого ТЦК гарантовано не чіпатиме у листопаді, інформує gsminfo.com.ua.

Серед таких категорій, як наголошують юристи, — особи, які офіційно отримали відстрочку від мобілізації за станом здоров’я, сімейними обставинами чи іншими причинами, передбаченими законодавством.

Особливо це стосується чоловіків з інвалідністю, котрі звільняються від примусового призову. Однак у разі їхнього добровільного бажання служити вони можуть вступити до лав ЗСУ, пройшовши військово-лікарську комісію, щоб підтвердити здатність до виконання бойових завдань.

Чтайте також:  "Ці 600 000 чоловіків очікують на скасування відстрочки, кому залишать бронювання з 16 липня": мобілізація та ТЦК

Жінки, своєю чергою, не підлягають обов’язкової мобілізації. Відповідно до чинного законодавства, їхня участь у бойових діях можлива виключно на добровільній основі. Однак жінки з медичними, інженерними та іншими спеціальностями, затребуваними в армії, можуть зайняти професійні військові позиції та зробити свій внесок у національну оборону.

Нещодавні зміни у законодавстві призвели до низки нововведень, що впливають на порядок мобілізації. Зокрема, з вересня 2023 року з’явилися додаткові обмеження щодо вікових груп.

Чоловіки молодше 18 і старше 50 років не підлягають обов’язковому заклику, що допомагає обмежити мобілізацію серед молоді, яка не має досвіду служби, та чоловіків похилого віку.

Також Верховна Рада ухвалила закон, який звільняє від служби осіб віком до 25 років, визнаних «обмежено придатними» до військової служби. Це нововведення набуде чинності після підписання Президентом та допоможе молодим людям, які мають проблеми зі здоров’ям, уникнути призову.

Чтайте також:  "Їм заблокують банківські рахунки, аж поки не прийдуть у військкомат": мобілізація в Україні зазнала змін, з'явився подробиці

Однак на практиці вікові обмеження часом не застосовуються так суворо, як зазначено в законі. Наприклад, чоловіки старше 50 років можуть бути мобілізовані у разі наявності у них потрібної армії кваліфікації, особливо коли йдеться про військово-технічні чи інженерні професії.

Таким чином, незважаючи на існування низки категорій громадян, яким згідно із законом не загрожує мобілізація, в умовах необхідності комплектування ЗСУ призовна кампанія продовжується.