Традиційні банки або криптовалюти: що становить більший ризик відмивання грошей?

Небезпека відмивання грошей становить проблему для фінансових установ та урядів у світі, і ця реальність існує досить давно. Правильно було б сказати, що ця загроза існувала століттями, починаючи ще з 2000 років тому в Китаї. Це був також популярний злочин у США в епоху заборон. І цей злочин зберігається і донині.

Однак протягом століть засоби відмивання грошей сильно еволюціонували. Вони стали більш витонченими і набагато складніше простежити. Поява Інтернету та цифрових каналів платежів лише посилила проблему, надавши шахраям більше лазівок, анонімності та способів обдурити систему та здійснювати незаконні фінансові операції. Уряди та фінансові установи по всьому світу постійно опиняються у грі в доганялки, намагаючись запобігти здійсненню цих незаконних фінансових операцій.

Багато урядів висловлюють побоювання щодо використання криптовалют через те, що вони видаються нерегульованими та створюють більш високий ризик відмивання грошей та іншої незаконної фінансової діяльності.

Чтайте також:  Де замовляти їжу онлайн: підбірка інтернет-магазинів продуктів в Україні

Тож чи криптовалюти насправді сприятливіші для відмивання грошей, ніж традиційні фінансові установи? Tookitaki, фірма RegTech, яка розробляє програмне забезпечення AML, прагнула відповісти на це питання. Вони зібрали список найбільших випадків відмивання грошей у США за останнє десятиліття. Проаналізувавши ці випадки, засновані на фінансових установах / банках та криптовалютах, щоб дати порівняльне уявлення про дві платформи в кількісному відношенні.

Цікаво побачити, що хоча найбільший випадок відмивання грошей через традиційну фінансову установу (Waschovia Bank) становить 390 мільярдів доларів, найвища вартість, відмита через криптовалюти за останнє десятиліття, становить лише 177 мільйонів доларів. Аналіз Tookitaki також цитує доповідь Bloomberg, в якій зазначається, що загальна кількість грошей, відмитих традиційними банками, становить близько 2 трлн доларів на рік. Загальна кількість відмитих коштів на рік через криптовалюти – що, за оцінками, становить 2,8 мільярда доларів – насправді не накопичується.

Чтайте також:  В Україні хочуть змінити правила переказів: як перевірятимуть і чому банки блокують рахунки

Здається, що цифри доводять, що припущення про небезпеку криптовалюти порівняно з традиційними банками, може бути глибоко помилковим.