Чому так багато пацієнтів COVID-19 втрачають нюх? Вчені дали відповідь

Вчені з’ясували, як COVID-19 змушує багатьох людей втрачати нюх. І вони мають гарну новину: ця втрата є тимчасова, оскільки фактичні клітини в носі, які виявляють запах, не пошкоджуються.

 

Тимчасова втрата нюху називається аносмією. Це один з найбільш ранніх та найчастіше повідомлених показників COVID-19. Насправді, дослідження свідчать про те, що це кращий предиктор зараження хворобою, ніж лихоманка та кашель.

Але саме, чому люди з COVID-19 перестали відчувати запах, було незрозумілим. Вважається, що пошкодження або запалення нюхових сенсорних нейронів, які виявляють і передають нюх мозку, спричинили проблему.

Це виявилося неправильним.

У роботі, опублікованій у п’ятницю, дослідники виявили, що SARS-CoV-2, вірус, який викликає COVID-19, натомість атакує клітини, які підтримують ті нейрони, що виявляють запах, але не самі нейрони.

“Новий коронавірус змінює нюх у пацієнтів не безпосередньо заражаючи нейрони, а впливаючи на функцію підтримуючих клітин”, – сказав Сандеп Роберт Датта, професор нейробіології Гарвардської медичної школи.

Це гарна новина, оскільки це означає, що інфекція, ймовірно, не назавжди пошкодить нюхові нервові ланцюги пацієнтів COVID-19.

“Після того, як інфекція очиститься, нюхові нейрони, здається, не потребують заміни або перебудови з нуля”, – сказав він. “Але для підтвердження цього висновку нам потрібно більше даних та краще розуміння основних механізмів”.

Хворі на COVID-19 зазвичай відновлюють нюх протягом декількох тижнів. При інших вірусних інфекціях, що пошкоджують нюхові нейрони, пацієнтам може знадобитися кілька місяців, щоб відновити нюх.

Чтайте також:  Повалили на землю, били по голові і по тілу: на Херсонщині невідомі жорстоко побили волонтера і його брата