Економіка України починає виходити з кризи, але зростання інфляції повернулося – НБУ

Українська економіка починає виходити з кризи, але все ще потребує стимулюючої монетарної політики. Про це йдеться Підсумках дискусії членів Комітету з монетарної політики (КМП) Національного банку.

У комітеті відзначили, що в липні спостерігалося поступове відновлення роздрібної торгівлі, сповільнилося падання споживчого імпорту, а ділові очікування в торгівлі й промисловості практично вийшли на докарантинний рівень.

Водночас в останні місяці відбувся розворот інфляційного тренду, кажуть в комітеті НБУ. Подорожчання енергоносіїв на світових ринках і поступове відновлення попиту прискорили зростання цін, через що до кінця року інфляція може бути близькою до мети НБУ в 5%.

«У таких умовах збереження облікової ставки на рівні 6% є оптимальним рішенням», – сказано в документі.

У комітеті НБУ вважають, що облікова ставка в 6%, з одного боку, залишає банкам достатній простір для зниження депозитних і кредитних ставок, а з іншого – направлено на забезпечення помірної інфляції у 2021-2022 роках.

Чтайте також:  Карантин в Україні продовжать до осені – Степанов

За збереження ставки на рівні 6% проголосували 7 з 10 членів КМП. Ще троє – висловилися за зниження ставки до 5,5%.

Більш того, п’ятеро членів комітету висловилися за збереження облікової ставки на поточному рівні як мінімум до кінця 2020 року. Двоє членів навпаки вважають, що ставку необхідно підвищити вже до кінця року. Троє членів КМП бачать простір для подальшого зниження в короткостроковій перспективі.

Як повідомлялося раніше, залишок грошей у держскарбниці в липні скоротився на третину.